Border War 2: video

Na webe sa objavilo video z MilSim-u na ktorom sme participovali ako Guerilla.


International Airsoft MILSIM event – La MArca province Czech Republic

Border War 2 Operation: Red Arrow

Víkend 17-19.9.2010 sme slúžili ako Mercenaries na strane Guerilly v zapadnutej krajine Minacua. Tento event sa odohrával v zaujímavom teréne Ralsko pri Mladej Boleslavi u našich susedov v Česku.

Základné info o akcii:
Episode 2: Operation Red Arrow
When:
17.-19.9. 2010 – Game starts before midnight on Friday and ends on Sunday noon.
Where:
Game area is in a 1,5 hour driving distance from Prague.
What:
Large scale tactical MILSIM with some LARP components
Who:
Participants are mostly European MILSIM players from around 13 countries – who are regularly visiting our MILSIMs and other European airsoft events for the last couple of years. Starting MILSIMERs are also welcome. All participants must be 18 years old at the time of the start of the event. Otherwise they will not be allowed to take part in the game and their participant’s fees will not be refunded.

Bolo možné sa prihlásiť za strany:
Task Force 213 (aka NATO)
Guerillas (my)
The Cartel
The Peasants
Journalists

Akciu hodnotím ako dobrú i keď častokrát nebolo do čoho pichnúť. Ale ako sa hovorí: akciu máš takú akú si ju správíš, tak sme popri tom všetkom sledovali priestor kde sa čo deje. Či už celú noc na základni alebo cez deň okolo FREE ZONE.. Ráno sme si dali prehliadku nepriateľskej Blackwater mini bázy, kde sme si spravili aj foto – viď zavesený plyšový medvedík, útok na bázu TF213 a dlhý presun k našej báze cez francúzke, nemecké a české checkpointy. Večer sme sa chceli zbaliť domov, ale predtým sme sa stretli s veteránmi zo Žiliny a po malom soušalajzingu sme si pripravili znovu gear a vydali sa trochu ich v teréne znervózňovať. Keďže už bola tma, tak sme si vymysleli nový cudzí jazyk a počas našich plodných rozhovorov sme prešli cez 4 nepriateľské hliadky bez toho aby nás niekto identifikoval až do bázy TF 213 kde sme sa šli pozrieť štýlom “na debila” na briefing veliteľov. Generál nám na mape ukázal všetky pozície jednotiek a potom po poďakovaní sme ho zarezali (knifekill). Detto ďalšieho generála v briefing stane. Po ceste k FREE ZONE sme ešte stihli dať dvom kontraktorom z Blackwater knifekill a šli sme na našu základňu veliteľstvo informovať o nepriateľských pozíciách. Potom sme sa vrátili, uvarili večeru, pokecali s partiou ďalších nových hráčov z BA a šli do hajan. Ráno pakovačka, say hello a domov. Celkom vydarená akcia.
Tu sú fotky