Borderwar 5 combat medics

Filed under: novinka | No Comments

Korxanovica 2012 – report

Keďže išlo o 10 výročie airsoftu v Žiline, nenechali sme si ujsť akciu kde je okrem akcie ako takej možné stretnúť staré známe tváre. Príchod v piatok večer, šípka do Endy baru na pivečko a hor sa vybaliť a dať dokopy gear. Hneď ako sa zotmelo začalo pršať a hneď sme stratili väčšinu odvážlivcov do scenára Zombie Hunt. No čo už. Vyskúšali sme si aspoň v základni tracers only fight. Po cca hodinke sme sa vrátili vysmiati, dali do gala a šup ho do baru. Ráno sa vstávali celkom ľahko, šli sme spať pred polnocou. Dali sme sa dokopy, pripravili veci a absolvovali briefing ktorý mi propomenul začiatky airsoftu vôbec. Ku kvalite prípravy scenára a celej organizácii budem vo všetkej slušnosti veľmi diplomatický, nakoľko to celé vyzeralo ako som spomenul ako začiatky airsoftu vôbec. Kto pozná magické slovíčko BBCH, tak presne o tom bol scenár, čiže klasické tokeny. Chýbal nám generál ktorého vybrali na poslednú chvíľu a aj to sa chudák prihlásil dobrovoľne. Nuž čo. Začalo znova pršať ale hráčov to neodradilo a rozišli sa na bázy. Celkovo bol boj veľmi ale veľmi nekoordinovaný, hráči boli zväčša s minimálnymi skúsenosťami (česť výnimkám)a katastofálno odvahou a do toho nám organizátor behal po priestore a pripravoval to čo už malo byť urobené dávno pred začatím akcie. Druhá strana mala oveľa lepšiu koordináciu a tak to potom aj vyzeralo. Postupne sa hráči namiesto respawn pointov respawnovali v Endy bare. Hehe áno aj ja. Postupne sa väčšia časť nášho nepriateľa zoskupila v Endy bare a tým pádom sme ľahko získali stratené body (a teda tokeny). Akcia skončila nemastno neslano. Nevieme dokonca ktorá strana koľko bodov získala… Viem že ide hlavne o zážitok z akcie, ale keď už sa hrá na počet bodov, bolo by celkom slušné aby ich organizátor spočítal a vyhlásil výsledky. No nevadí. Po akcii sme sa spakovali a išli doraziť víkend do Terchovej.

Chcel by som poďakovať organizátorom že akcia vôbec bola. Na druhej strane je dosť otázna pridaná hodnota za cenu vstupného 6EUR vopred alebo 10EUR na mieste….
Nech sa nikto nehnevá ale počasie nehrá žiadnu rolu keď ide spoluprácu organizačného tímu s komparzom. Komparz pre LARP je na pleciach organizátora spolu s kvalitným scenárom a na tomto to celé pohorelo ale že na plnej čiare.

Akciu hodnotím bodmi nasledovne:
Organizácia 1/5
Scenár 1/5
Atmosféra 2/5
LARP 0/5

Filed under: novinka | 2 Comments

Korxanovica 2012 – Zombie Hunt TRACERS ONLY

Na piatok večer (8.6.2012) sme si na Korcháň pripravili scenár pre TRACERS ONLY záujemcov. Ide o experimentálny scenár a teda podľa počtu prihlásených (Wargames) upravíme pred hrou pravidlá tak aby mal dej správny spád a atmošku. Chceli by sme do airsoftu priniesť po dlhej dobe opäť čosi nové a dúfame že sa tak ako v minulosti Monster osvojí aj Zombie Hunt. Ak máš záujem, prihlás sa v plánovači na Wargames nech vieme koľko sa nájde odvážlivcov. Chceme aby sa všetci dobre bavili prípadne pustili do gatí a teda pôjde o márovačku s jednoduchými pravidlami.

Pravidlá

Strany
HT = Ľudia (Human Team)
ZT = Zombie neozbrojený/ozbrojený (Zombie Team)

Umiestnenie
HT začína na bode A, ZT začína na bode B (základňa). Na začiatku je ZT v prevahe voči HT v pomere 2:1.

Pohyb
HT členovia môžu chodiť, behať a môžu sa kryť.
ZT členovia môžu chodiť, behať, alebo sa skrývať ale pri samotnom útoku sa nesmú kryť.

Streľba
HT má zo začiatku zakázané používať zbrane (ak ich má u seba, zásobníky musia byť vybraté zo zbrane) okrem dvoch členov HT, tí môžu používať zbrane v režime semi a sú považovaní za “vodcov skupiny”. Ak sa člen HT dostane na bod B, má povolené používať zbraň a použiť ju v režime semi.
ZT spočiatku nemôže používať zbrane, je tzv. “neozbrojený zombie”. Ak ZT nainfikuje člena HT stáva sa z neho tzv. “ozbrojený zombie” a môže používať zbraň.

Infekcia
Zombie nakazí člena HT tým že sa ho dotkne. Nakazený nahlas počíta 10 sekúnd a potom sa z neho stáva neozbrojený zombie, tz. nemôže používať zbraň dokiaľ nenakazí ďalšieho člena HT.

Smrť
Zásah platí do akejkoľvek časti tela, zbrane alebo výstoja.
Zásah pre člena HT znamená, že klesá k zemi a o 30 sekúnd sa pripája k ZT.
Zásah pre člena ZT znamená, že klesá k zemi a o 30 sekúnd sa opäť zapája do hry tam kde bol zasiahnutý.

Ak sa HT dotkne zastreleného člena ZT do 30 sekúnd, je člen ZT považovaný za “upáleného” a musí sa vrátiť na bod B (respawn) a vstupuje do hry ako neozbrojený zombie až v budúcej vlne. Vlny začínajú každých desať minút.

Čas
Hra by mala trvať najmenej 60 minút.

Ciele
HT: Aspoň jeden člen musí prežiť do uplynutia lehoty hry.
ZT: Infikovať alebo zabiť všetkých členov HT. Členovia ZT by sa mali sústrediť na tichý pohyb aby maximalizovali svoje šance na napadnutie člena HT, prípadne to zahrať na autenticitu so všetkým čo k tomu patrí – herecké výkony sú vítané.

Filed under: novinka | No Comments

Výcvik Special Forces 5th SFG – 2011

Na Korcháni prebehol cez víkend 21-23.10.2011 tak ako po minulý rok výcvik 5th SFG kde zároveň išlo o nábor nových členov. Príchod v piatok večer sa niesol v dobrej atmoške kde inde ako v ENDY bare, uvítačka, pivo a gin. Ráno sme sa pustili do stavania stage-ov, terčov a prekážok. Trénoval sa postup viacerých členov naraz, koordinácia, hlásenie, cielená paľba. Neskôr sme zvyšovali obtiažnosť a atmosféru krížovou paľbou – lektor vs trénovaný. Obed a presun do lesa, kde ako aj minule praktický test patroly pri kontakte s nepriateľom. Podstatou bolo využitie znalostí a taktických schopností spolu s koordináciou nadobudnutých z celého výcviku. Podvečer sme sa vrátili a regroupli v ENDY bare kde mal prednášku o Afgane čerstvo vrátený Joyce/Wendy. Fotky, videá a zážitky sme spláchli pivom a dali si zopár dielov Generation Kill. Víkend dopadol nad očakávania a hlavne v skvelej zostave. Dík!

Nabudúce si to zopákneme a ešte aj upgradneme. Over.

Fotky sú v galérii Výcvik 5th SFG 2011.
Všetky fotky sú od Smoke-a z 5th SFG. Len aby sa nezabudlo.

Filed under: novinka | No Comments

Berget 9 – Phoenix Down

Tak, sme tesne po akcii a s radostou mozme prehlasit ze sedem statocnych udrzalo financne fondy a nehnutelnost aj napriek tlaku vacsiny frakcii. Pokec a foto onedlho!

Filed under: novinka | No Comments

Krvavé diamanty – Korxanovica IV

Opäť ďalšia akcia ktorá po dlhej dobe stála za to! Klasika príchod v piatok podvečer, stretnutie so starými známymi, ubytovanie sa, pivo od Filipa. Tí ktorí poznajú Korcháň mohli byť prekvapení že pôvodná pevnosť sa tentoraz zmenila na mesto! Dobrý ťah. Krátka predpríprava zbraní, večera a briefing. Zostava jasná, čermo, ja, whiskey, cibo, zacho a skoro všetci s NV + ďalší veľmi schopní chaloši.

O 22:00 začína hra menšou poradou na HQ a potom vyrážame do game area. Po pár minútach máme kontakt, likvidácia a potom presun do lesa na svah kde hľadáme diamantovú baňu. Technika nám pomáha likvidovať jedného nepriateľa za druhým aj pomocou značkovania IR laserom. Naše veliteľstvo sa šúlalo od smiechu keď na rádiu počúvali našu komunikáciu typu: Vidíš ho?..svietim Ti na neho… Kde, vidím iba bodku… Hej však mu svietim laserom rovno na hlavu… pác, čisté, ideme ďalej. Po dobytí diamantovej bane prenášame diamanty do mesta kde na nás čaká brúsič diamantov (mathew) a jeho spoločník Yussuf (ozzy). Po dohode utrácame nejaké všimné, odnášame vybrúsené diamanty domov na HQ a ide sa daľej. Druhý pokus o vyčistenie priestoru okolo bane už naráža na problémy spôsobené svitaním a vynájdením sa nepriateľa. Svietia na nás reflektormi a naše NV dostávajú zabrať. Máme aj straty ale nakoniec sa nám podarilo dostať diamanty domov. Je pol piatej keď skáčeme do postele.

Ráno o 09:00 raňajky a o 10:00 začína druhé dejstvo. Obsadili sme mestečko a snažíme sa nepriateľom zabrániť vojsť. Nechceme aby u brúsiča vybrúsili diamanty ktoré počas noci vyťažili. Počas bránenia tu máme excelentný LARP zo strany brúsiča a Yussufa, ktorý neustálymi hláškami bavil hráčov ponúkaním rôznych druhov káv a cookies/sweeties. Medzitým sme s čermom bránili brúsičovu dielňu [vtedy chránenú dielňu hehe] a popíjali ozzyho Radler. Sem tam sme plnili mini misie v rámci mesta typu streliť za úplatok bankároi do riti alebo mu vyrabovať banku a pod. Okolo 13:00 sa nápor na mesto zhusťoval a nášmu štastiu neprial tzv róm LARPista ktorý začal uprostred mesta v reflexnej veste s košom v ruke zbierať odpadky.. Neskôr vošiel do banky z koša vybral vestu, kvér a zásobníky. Vtedy sa nám hodne zhoršila situácia keďže na nás z banky spustil paľbu. Cca o 14:00 našu obranu prelomili a obsadili mesto. Po respawne a pivom od Filipa sme sa pustili na znovuobsadenie mesta. Akciu ale prerušil organizátor, lebo po spustení lejaku zopár krát šupol blesk blízko game area. Večera a potom chlastačka až do neskorých nočných alebo skorých ranných hodín. Ráno balíme a okolo obeda sa lúčime.

Chalanom z organizačného sa chcem v mene Bad Company poďakovať za supiš akciu, ktorá by mala byť príkladom pre všetkých tých ktorí majú chuť organizovať podobné akcie s príchuťou LARPu. Nesmiem zabudnúť poďakovať LARPistom a LARPistke medičke!.

Fotky sú v galérii “Krvavé diamanty – Korxanovica IV”
..a väčšina je z facebookoveho albumu “Korchan airsoft area

Filed under: novinka | No Comments

Border War 2: video

Na webe sa objavilo video z MilSim-u na ktorom sme participovali ako Guerilla.


International Airsoft MILSIM event – La MArca province Czech Republic

Výcvik Special Forces 5th SFG

Cez víkend 29-31.10.2010 organizoval airsoft team Special Forces 5th SFG (http://www.wix.com/5thSFG/web) svoj prvý výcvikový camp spojený s náborom nových členov. Tréning viedlo Bad Company už od piatka večera, kedy sme preberali teoretickú prípravu dlho do noci v Endy bare. Ráno sme pokračovali praktickým tréningom priamo v základni Korcháň, kde prebiehala strelecká príprava a taktické vychytávky. Poobede sa pokračovalo v lese tréningom postupov útoku/ústupu. Večer pokračovanie v Endy bare rozoberaním priebehu dňa, chlastačka a vtipnejší vyhráva. Ráno sme v základni trénovali dril útoku dvojíc kde sme sa trocha ubehali na čerstvom vzduchu. Obed a čára domov. Očakávali sme síce väčší počet zúčastnených keďže si vopred rezervovali ubytovanie ale klasika neprišiel nikto z nich. Žebráci žebraví lemraví dokakaní. Ale aspoň to bolo v komornejšej zostave. Chaloši, bol to vydarený víkend!

Fotky sme šupli do galérie Výcvik Special Forces 5th SFG.
Všetky fotky sú od Smoke-a z 5th SFG. Len aby sa nezabudlo.

Filed under: novinka | No Comments

Border War 2 Operation: Red Arrow

Víkend 17-19.9.2010 sme slúžili ako Mercenaries na strane Guerilly v zapadnutej krajine Minacua. Tento event sa odohrával v zaujímavom teréne Ralsko pri Mladej Boleslavi u našich susedov v Česku.

Základné info o akcii:
Episode 2: Operation Red Arrow
When:
17.-19.9. 2010 – Game starts before midnight on Friday and ends on Sunday noon.
Where:
Game area is in a 1,5 hour driving distance from Prague.
What:
Large scale tactical MILSIM with some LARP components
Who:
Participants are mostly European MILSIM players from around 13 countries – who are regularly visiting our MILSIMs and other European airsoft events for the last couple of years. Starting MILSIMERs are also welcome. All participants must be 18 years old at the time of the start of the event. Otherwise they will not be allowed to take part in the game and their participant’s fees will not be refunded.

Bolo možné sa prihlásiť za strany:
Task Force 213 (aka NATO)
Guerillas (my)
The Cartel
The Peasants
Journalists

Akciu hodnotím ako dobrú i keď častokrát nebolo do čoho pichnúť. Ale ako sa hovorí: akciu máš takú akú si ju správíš, tak sme popri tom všetkom sledovali priestor kde sa čo deje. Či už celú noc na základni alebo cez deň okolo FREE ZONE.. Ráno sme si dali prehliadku nepriateľskej Blackwater mini bázy, kde sme si spravili aj foto – viď zavesený plyšový medvedík, útok na bázu TF213 a dlhý presun k našej báze cez francúzke, nemecké a české checkpointy. Večer sme sa chceli zbaliť domov, ale predtým sme sa stretli s veteránmi zo Žiliny a po malom soušalajzingu sme si pripravili znovu gear a vydali sa trochu ich v teréne znervózňovať. Keďže už bola tma, tak sme si vymysleli nový cudzí jazyk a počas našich plodných rozhovorov sme prešli cez 4 nepriateľské hliadky bez toho aby nás niekto identifikoval až do bázy TF 213 kde sme sa šli pozrieť štýlom “na debila” na briefing veliteľov. Generál nám na mape ukázal všetky pozície jednotiek a potom po poďakovaní sme ho zarezali (knifekill). Detto ďalšieho generála v briefing stane. Po ceste k FREE ZONE sme ešte stihli dať dvom kontraktorom z Blackwater knifekill a šli sme na našu základňu veliteľstvo informovať o nepriateľských pozíciách. Potom sme sa vrátili, uvarili večeru, pokecali s partiou ďalších nových hráčov z BA a šli do hajan. Ráno pakovačka, say hello a domov. Celkom vydarená akcia.
Tu sú fotky

Arkan’s Revenge review

Tak sme sa vrátili z akcie Arkan’s Revenge 16-17.7.2010. Priestor bol klasika VVP Záhorie kúsok od známeho areálu Mashtoor oilfields (2006). Krátky popis z webu HP90 o akcii:

Arkan’s revenge (Arkanova pomsta)

Tento rok sme sa rozhodli pokračovať v Albánsko-Srbskom konflikte pod menom Arkana,velitela dobrovoľníckych gárd,ktore neoficiálne operovali v regióne Kosova roku 1999.Srbskí dobrovolníci sa na jednej strane snažia o zachovanie integrity štátu,kontrolu nad uzemim a ničenie zásobovacích ciest rebelov a Kosovskí albánci na strane druhej poháňaní zásadnou myšlienkou vlastnej samostatnosti vykonávajúc partizánsku vojnu pomaly prerastajúcu do plnohodnotného konfliktu.

Strany:
Srpska Dobrovoljacka Garda:
Dress code:(Green/Dark) Russian Camo,woodland ,digital woodland,SK-CZ Camo,Flecktarn etc.

Ushtria Çlirimtare e Kosovës:
Dress code:(Tan/Desert) ACU,Multicam,all desert camo,”Contractor look” alebo jednofarebny vrch (nohavice lubovolne) etc.

My sme hrali na strane UČK. K dispozícii sme mali zopár technicalov (Ozzy, Miro, Buďo) takže po technickej stránke OK. Ozzy (callsign Odin) mal nad nami velenie za čo fakt dík a za organizátora Habaki, detto dík. Nočná akcia bola dobrá ale krátka. Zato však denná mala čo to do seba. Keď mám ísť poporiadku tak ráno stavanie bázy, od poludnia prvé rozkazy, výjazdy na technicaloch, LARP misie, sem tam pri technical raidoch prepisovanie kartónov aka BBCH. Podvečer sme sa sem tam odskočili na posádku občerstviť. Sem tam ešte nejaké výjazdy, jedna nakladačka na voľnom priestranstve a potom luxusná večera. V noci začalo celkom slušne fúkať, blesky lietali jak besné. Po dohode s ostatnými sme zbalili základňu, pobalili gear, naskákali do áut a ťahali sme domov.

Celkovo bola akcia dobrá, ale nie chválitebná ani výborná. Atmošku pokazili všetci tí ktorí sa prihlásili a neprišli. Priestor by zvládol oveľa viac hráčov. Mínus k akcii je akurát ten, že za uvedené vstupné bolo pramálo toho čo za rovnakú cenu bolo vidieť na Mashtoor Oilfields. Dúfam že som to napísal jasne a diplomaticky.

Fotky sem šupneme hneď ako ich pozháňame od fotografov.

Howgh!

Filed under: novinka | No Comments