Berget 9 – Phoenix Down – Debriefing

Berget isn’t just a game – it’s an annual Airsoft event in the true meaning of the word.

Times, Dates & Location
Location: Sweden – Härnösand

Date: Wednesday the 29th of June – Saturday 2nd of Juli 2011
Check in opens: Tuesday 28th 09:00 CET
Pre-game Gathering: All players shall gather in homebase before 18:00 CET the 29th of June 2011.

Game start: 22:00 CET Wednesday the 29th
Game ends: 15:00 CET Saturday the 2nd.
Beer party starts: 18:00 CET Saturday the 2nd
Beer party ends: 03:00 CET Sunday the 3rd

Players: 1500

Debriefing:

Ráno 29.6. stretko u whiskasa, nakladáme sa do vanu. Po hodke sa už motáme na letisku VIE, checkujeme kvéry. Ľudia naokolo majú vypleštené oči keď otvárame kufre za asistencie polície. Škoda že nemáme screenshot z rengenu. Volačo po 9:30 berieme z Avisu autá a ťaháme smer Härnösand. Príchod na Berget cca o 18tej, registrujeme sa a vyrážame do Janco City. Tam nás už čaká novučičký hotel ktorý obsadzujeme a upravujeme na Grand Omega Janco hotel bar casino by KKK (Kaiser Kurz und Koch). Vnútri oproti vchodu máme veľký bar, za ním „tajné zadné dvere“ a hore na poschodí 4 izby a na konci namakaný suite s veľkou posteľou, gaučom a stolom. Nádhera. Dávame dokopy kvéry, rozkladáme si veci. Po 22tej prichádzajú prví zákazníci a my sme sa už hodili do gala. Obsluhujeme s limitovanou ponukou až do 03:00, šípka do spacákov.

Ráno nám prišli zásoby od Berget Crew, ideme aj nakupovať veď nám chýba gril! Počas dňa máme zopár zákazníkov, na terase hráme poker a grilujeme. Je nám jedno že sa okolo nás strhol masaker medzi UN a Poldavian army. Počas dňa si získavame čoraz viac zákazníkov, snažíme sa ich učiť odkladať zbrane pred vchodom do baru. Medzitým za lóve rozvážame zákazníkov hotelovými taxíkmi. Do 03:00 máme v bare terno.

Ráno klasika nákup uhlia do grilu, mäso a podobne a hráme poker. Popri tom sa u nás v suite vybavuje niekoľko rokovaní vyšších šarží. Hotel si získava reputáciu. V pozadí sa deje niekoľko špinavých zákulisných hier a my pokračujeme v šklbaní zákazníkov v rulete. Cez deň prenajímame unavenej vyššej šarži suite aby sa mohol vyspať na posteli. Vojaci pri pribížení sa k nášmu hotelu automaticky vyberajú zásobníky zo zbraní. Niekoľkokrát odolávame ponuke od UN MP poskytnúť nám „ochranu“ … vyzeráme že sa o seba nevieme postrať? Ten eMPík nás už celkom serie. Máme zopár pokusov vojakmi rôznych armád obsadiť naše horné poschodie aby mali lepšie palebné pozície. Keďže chceme za prenájom izieb peniaze ktoré nemajú, majú smolu. Zopár vyhrážok, ale nemajú šancu. Večer je v meste párty a tak sa tam ideme pozrieť. Do 03:00 vonku grilujeme a vládne barová klasika.

V sobotu ráno pokračujeme v rozbehnutom tempe. Našu reputáciu je možné opísať tým, že si nikto nedovolí obsadiť náš hotel ako sa stalo iným stavbám v meste. Cez mesto prehrmela Poldavian army a celé ho obsadila. Rusi, čo iné sme mohli čakať že? Civilistov nahnali do kostola (provizórna nemocnica) a odpálili ju ATčkom (Anti Tank missile), dosť nepekné. V jednej z budov (The Firm) vymákli týpka ktorý nám už dlho ležal v zuboch – UN MP. Okamžite na to sa u whiskasa v ruke objavila Tanaka ktorou vo vrave vojakov toho eMPíka brutálne popravil a Miro ho ešte na zemi vynožíkoval. (video viď nižšie). Po návrate do nášho baru zisťujeme že nám z pokladnice zmizlo zopár drobákov, žebráci žabožrúti. Ťažké lóve sú hodne dobre ukryté. Nás sedem statočných sa potom zoskupilo v hoteli na ktorý onedlho zatlačil nápor Poldavian army – konečne poriadna akcia (rusi, taliani a iná háveď). Posledná hodina do konca Bergetu bol úplný masaker. Keď sme už nejkú dobu odolávali, prišiel sa organizátor (NIN) spýtať ako sa nám darí. Po odpovedi že sme OK sa za cca 15 minút z druhej strany prirútilo niekoľko desiatok vojakov NAF s technicalmi a začali do nás šiť z druhej strany. Špiny jedny. Nám to bolo ale jedno, mali sme to celé pokryté a mŕtvol na strane Poldavian Army a NAF stále pribúdalo. Najväčší nápor bol posledných 10 minút, to už vo vchode dostávali headshoty. Odpískal sa Game Off a všetci sme vyšli do do mesta. Hneď za dverami hotela nás už čakal vláčik vojakov NAF že vtrhnú dnu.. to by bolo maso! Vonku fotenie, televízne štáby a klasika záverečná streľba do vzduchu boli ukončené hustým dažďom BBčiek. Balíme a ideme do Härnösandu na hotel. Večer ruka hore v bare a ráno ťaháme na letisko ARN.

Berget 9 bol v porovnaní so predchádzajúcimi veľmi špecifický lebo tentokrát sme nefigurovali ako vojsko ale ako civilisti. Zároveň to bol asi najlepší Berget čo sa týka LARPu.

whiskey & Miro vs Hell_Viking (UN MP)

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

A aby niekto nekecal že propagujeme násilie, tu je komentár toho MPíka (Hell_Viking) z Berget fóra:
“Again, I was the CO UN MP. and I LOVED this incident ! It was great to be hit and brutaly killed like that. Shook both guys hands afterwards , and thanked them both for a good moment”

Ďalšie info o Bergete je tu.

Filed under: Berget | No Comments

Berget 7

24-27.6.2009 sme boli v Švédsku na zatiaľ najväčšej akcii na svete Berget 7 – Three Kings. Najväčšou preto, lebo sa tam zišlo vyše 1300 hráčov z celého sveta.

Celé to začalo v stredu po polnoci. Fičali sme na Yuri-ho strane, presnejšie ako Yuri Orlov Mercenaries. Akcia prebiehala v podstate tak že sme dostali misiu a hor sa na nich. Buď sme robili LARP, alebo search and destroy. Medzi to sa zamotali rôzne bokovky keď sme išli na debila na prechádzku do lesa napr. ako “stratení hubári” alebo ako doprovod postupujúcim akožefotografom ktorí bežne nosia v ruksaku spolu s foťákmi aj atómové bomby. Väčšinou sme však išli ako konvoj na technicaloch a na mieste určenia likvidovali čo bolo treba. Raz sa nám podarilo podkopať morálku armáde NATO, keď sme im tam vleteli ako konvoj doprostred základne a la Moorhuhn. Krásny bol pohľad na stráž na bráne keď im vyliezali oči z lebky len čo zbadali ako sa na nich rúti náš konvoj, alebo chalan čo si pri tomto útoku vyrušený počas šťania držal na pol žrde gate a zdrhal čo to dá. Samozrejme sme aj my dostali nakladačku keď sme mali zaútočiť na nepriateľskú bázu (armáda SRP). Úplný debakel. Neuveriťeľne účinná obrana postavená na základe zákopu okolo celej bázy, ktorej pomáhal aj niekoľko metrový zráz pred ňou nám dal fakt zabrať. Naša báza bola tiež niekoľko krát napadnutá ale aj keď sme sedeli pri drinkoch a chillovali tak sme hneď skočili po kvéroch a zlikvidovali akúkoľvek hrozbu. Medzitým nám prekvital obchod v meste Bashir, kde sa točili celkom slušné prachy v kasíne, dealovali drogy a sem tam sa “urobila banka”. Do obehu sme dali aj Mashtoorske lóve (Akcia Omega Battlefield 2006 – Mashtoor Oilfields ešte ako Omega Black). Nemôžem nespomenúť hromadné falšovanie zbrojných preukazov kedy zbehol čermo na quade do mesta do copy centra :). Ku koncu sme si užili aj kázeň v štýle “vesmírní lidé” kedy sa Ďuro z DF snažil prekonvertovať obyvateľov mesta na vieru Aštara Šerana.. no konečná. Celý event sa ukončil tým že sme v Bashir City uprostred námestia odpálili atómovú bombu a posledné slová boli Let the light of Aštar come to us! Všetko čo som to tu popísal sme nerobili len my z BC ale samozrejme celý slovenský kontingent za Yuriho Orlova. A velké dík DF šak oni vedia za čo. Howgh.

Ďalšie info o Bergete nájdeš na oficiálnom webe Berget 7: Three Kings

Fotky z tohto BERGETu

Filed under: Berget, novinka | 2 Comments