Krvavé diamanty – Korxanovica IV

Opäť ďalšia akcia ktorá po dlhej dobe stála za to! Klasika príchod v piatok podvečer, stretnutie so starými známymi, ubytovanie sa, pivo od Filipa. Tí ktorí poznajú Korcháň mohli byť prekvapení že pôvodná pevnosť sa tentoraz zmenila na mesto! Dobrý ťah. Krátka predpríprava zbraní, večera a briefing. Zostava jasná, čermo, ja, whiskey, cibo, zacho a skoro všetci s NV + ďalší veľmi schopní chaloši.

O 22:00 začína hra menšou poradou na HQ a potom vyrážame do game area. Po pár minútach máme kontakt, likvidácia a potom presun do lesa na svah kde hľadáme diamantovú baňu. Technika nám pomáha likvidovať jedného nepriateľa za druhým aj pomocou značkovania IR laserom. Naše veliteľstvo sa šúlalo od smiechu keď na rádiu počúvali našu komunikáciu typu: Vidíš ho?..svietim Ti na neho… Kde, vidím iba bodku… Hej však mu svietim laserom rovno na hlavu… pác, čisté, ideme ďalej. Po dobytí diamantovej bane prenášame diamanty do mesta kde na nás čaká brúsič diamantov (mathew) a jeho spoločník Yussuf (ozzy). Po dohode utrácame nejaké všimné, odnášame vybrúsené diamanty domov na HQ a ide sa daľej. Druhý pokus o vyčistenie priestoru okolo bane už naráža na problémy spôsobené svitaním a vynájdením sa nepriateľa. Svietia na nás reflektormi a naše NV dostávajú zabrať. Máme aj straty ale nakoniec sa nám podarilo dostať diamanty domov. Je pol piatej keď skáčeme do postele.

Ráno o 09:00 raňajky a o 10:00 začína druhé dejstvo. Obsadili sme mestečko a snažíme sa nepriateľom zabrániť vojsť. Nechceme aby u brúsiča vybrúsili diamanty ktoré počas noci vyťažili. Počas bránenia tu máme excelentný LARP zo strany brúsiča a Yussufa, ktorý neustálymi hláškami bavil hráčov ponúkaním rôznych druhov káv a cookies/sweeties. Medzitým sme s čermom bránili brúsičovu dielňu [vtedy chránenú dielňu hehe] a popíjali ozzyho Radler. Sem tam sme plnili mini misie v rámci mesta typu streliť za úplatok bankároi do riti alebo mu vyrabovať banku a pod. Okolo 13:00 sa nápor na mesto zhusťoval a nášmu štastiu neprial tzv róm LARPista ktorý začal uprostred mesta v reflexnej veste s košom v ruke zbierať odpadky.. Neskôr vošiel do banky z koša vybral vestu, kvér a zásobníky. Vtedy sa nám hodne zhoršila situácia keďže na nás z banky spustil paľbu. Cca o 14:00 našu obranu prelomili a obsadili mesto. Po respawne a pivom od Filipa sme sa pustili na znovuobsadenie mesta. Akciu ale prerušil organizátor, lebo po spustení lejaku zopár krát šupol blesk blízko game area. Večera a potom chlastačka až do neskorých nočných alebo skorých ranných hodín. Ráno balíme a okolo obeda sa lúčime.

Chalanom z organizačného sa chcem v mene Bad Company poďakovať za supiš akciu, ktorá by mala byť príkladom pre všetkých tých ktorí majú chuť organizovať podobné akcie s príchuťou LARPu. Nesmiem zabudnúť poďakovať LARPistom a LARPistke medičke!.

Fotky sú v galérii “Krvavé diamanty – Korxanovica IV”
..a väčšina je z facebookoveho albumu “Korchan airsoft area

Filed under: novinka | Permalink