Korxanovica 2012 – report

Keďže išlo o 10 výročie airsoftu v Žiline, nenechali sme si ujsť akciu kde je okrem akcie ako takej možné stretnúť staré známe tváre. Príchod v piatok večer, šípka do Endy baru na pivečko a hor sa vybaliť a dať dokopy gear. Hneď ako sa zotmelo začalo pršať a hneď sme stratili väčšinu odvážlivcov do scenára Zombie Hunt. No čo už. Vyskúšali sme si aspoň v základni tracers only fight. Po cca hodinke sme sa vrátili vysmiati, dali do gala a šup ho do baru. Ráno sa vstávali celkom ľahko, šli sme spať pred polnocou. Dali sme sa dokopy, pripravili veci a absolvovali briefing ktorý mi propomenul začiatky airsoftu vôbec. Ku kvalite prípravy scenára a celej organizácii budem vo všetkej slušnosti veľmi diplomatický, nakoľko to celé vyzeralo ako som spomenul ako začiatky airsoftu vôbec. Kto pozná magické slovíčko BBCH, tak presne o tom bol scenár, čiže klasické tokeny. Chýbal nám generál ktorého vybrali na poslednú chvíľu a aj to sa chudák prihlásil dobrovoľne. Nuž čo. Začalo znova pršať ale hráčov to neodradilo a rozišli sa na bázy. Celkovo bol boj veľmi ale veľmi nekoordinovaný, hráči boli zväčša s minimálnymi skúsenosťami (česť výnimkám)a katastofálno odvahou a do toho nám organizátor behal po priestore a pripravoval to čo už malo byť urobené dávno pred začatím akcie. Druhá strana mala oveľa lepšiu koordináciu a tak to potom aj vyzeralo. Postupne sa hráči namiesto respawn pointov respawnovali v Endy bare. Hehe áno aj ja. Postupne sa väčšia časť nášho nepriateľa zoskupila v Endy bare a tým pádom sme ľahko získali stratené body (a teda tokeny). Akcia skončila nemastno neslano. Nevieme dokonca ktorá strana koľko bodov získala… Viem že ide hlavne o zážitok z akcie, ale keď už sa hrá na počet bodov, bolo by celkom slušné aby ich organizátor spočítal a vyhlásil výsledky. No nevadí. Po akcii sme sa spakovali a išli doraziť víkend do Terchovej.

Chcel by som poďakovať organizátorom že akcia vôbec bola. Na druhej strane je dosť otázna pridaná hodnota za cenu vstupného 6EUR vopred alebo 10EUR na mieste….
Nech sa nikto nehnevá ale počasie nehrá žiadnu rolu keď ide spoluprácu organizačného tímu s komparzom. Komparz pre LARP je na pleciach organizátora spolu s kvalitným scenárom a na tomto to celé pohorelo ale že na plnej čiare.

Akciu hodnotím bodmi nasledovne:
Organizácia 1/5
Scenár 1/5
Atmosféra 2/5
LARP 0/5

Filed under: novinka | Permalink